فعالیت مداوم بازار هفتگی بهرمان بعد از گذشت ۶۳ سال

روستای بهرمان یکی از روستاهای شهرستان سراب می باشد که به مرکزیت دهستان ابرغان با جمعیتی در حدود ۸۰۶ نفر می باشد. این روستا در نزدیکی جاده ترانزیت سراب قرار گرفته و از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خوبی برخوردار است ، روستای بهرمان از دیر باز در سراب و شهرهای دیگر برای خود در تامین […]

روستای بهرمان یکی از روستاهای شهرستان سراب می باشد که به مرکزیت دهستان ابرغان با جمعیتی در حدود ۸۰۶ نفر می باشد. این روستا در نزدیکی جاده ترانزیت سراب قرار گرفته و از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خوبی برخوردار است ، روستای بهرمان از دیر باز در سراب و شهرهای دیگر برای خود در تامین بازار مصرفی گوشت اسم و رسمی داشته است  بطوری که درچندین شهرستان همجوار و استان های شمالغرب کشور شناخته شده است ، اما امروز در نیوز سراب قصد داریم شما را با تاریخچه بازار بهرمان آشنا کنیم .
.

IMG 20191205 224012 730

بازار بهرمان با قدمتی بالای ۶۳ سال در منطقه هنوز قدرت نمایی میکند

بازار هفتگی بهرمان یکی از بازار های فعال منطقه می باشد که هر هفته روز های پنجشنبه در روستای بهرمان دایر می شود . این بازار که در بیست کیلومتری سراب واقع شده است از قدمتی ۶۳ ساله برخوردار است که زمان تاسیس این بازار را ریش سفیدان منطقه در حدود سال ۱۳۳۵ قبل از تقسیمات ارضی عنوان می کنند .

IMG 20191205 224016 308
.

جذب فروشندگان از شهر های شمالغرب کشور

بازار هفتگی بهرماندر مدت زملن فعالیت مستمر خود توانسته با تکیه بر اصل اعتمادسازی میان فروشندگان و خریدار ، سهم بزرگی از معاملات منطقه علی الخصوص در تامین گوشت مصرفی منطقه داشته است و بر پایه همین اعتماد فروشندگانی از شهرهای آذربایجان شرقی ، غربی ، کردستان ، اردبیل و … توانتسه جذب کند .
.

.

IMG 20191205 224022 838
خرید و فروش احشام تا ابزارا آلات در این بازار

عمده معاملات صورت گرفته در بازار هفتگی بهرمان مربوط به خرید و فروش دام های سنگین و سبک و طیور است بطوری که در میان اهالی بومی این بازار بعنوان یک بازار فعال در زمینه خرید و فروش احشام معروف می باشد  اما نه تنها احشام بلکه انواع مرکبات ، سیفیجات و ابزارآلات نو و دسته دوم در این بازار بفروش می رسد .

IMG 20191205 224019 514
.

تجهیزبازار بر امکانات رفهای

برای تامین امنیت فروشندگان و خریداران معاملات بازار هفتگی بهرمان شورا و دهیاری بهرمان در طی سال های گذشته اقداماتی همچون دیوار کشی دور تا دور و نصب دوربین های نظارتی را در دستور کار خود قراردادند و توانستند با این اقدامات سهم مهمی در تامین امنیت معمالات داشته باشند/گزارش اصغر برزگر

 

IMG 20191205 224030 761